Horní menu

Drobečková navigace

Úvodní strana > Historie > Knihy "Mořice"

Knihy "Mořice"


Život na vesnici má své kouzlo, které pramení z kulturně společenských tradic a určitého rázu krajiny. Důležité je si tyto tradice a ráz udržet případně citlivě dotvářet. Jde o to,jak lidé ve své obci žijí, jak dbají o zachování zvyků našich předků, jak si cení duchovních hodnot a historického odkazu, jak se zapojují do kulturního dění, jak se starají o své děti,a mládež a rodiče. To jsou momenty, které formují člověka celý jeho život. Proto je dobré mít po ruce knihu, které přiblíží jak dávnou historii, tak nedávnou součastnost a tak pomohou vytvořit vztah k místu, obci, k rodné vlasti.

Chtěl bych touto cestou vyjádřit uznání a poděkování našemu skvělému panu kronikáři Ing. Josefu Rudykovi, který nám již po druhé přibližuje kapitoly z života našich půvabných Mořic.


Jaroslav Knap, starosta obce

 

Kniha Mořice na Hané

V této knize se setkáváte s historií naší obce Mořice, která svým významem od roku 1238, uprostřed krásné a urodné krajiny Hané, vždy patřila k předním a uznavaným obcím.

Knihy

KnihyKnihyKnihyKnihy

Kniha Mořice DRUHÉ OHLÉDNUTÍ

V dalším vydání knižní publikace o Mořicích předkládá autor čtenářům odkazy a zajímavosti z historie této obce....
V této knize bylo použito poměrně hodně fotografii ze života obce, zejména při dokumentaci různých stavebních památek, životního prostředí a zeleně, ze života lidí, kteří v této obci bydlí a podílejí se na jejím všestranném rozvoji.

Knihy

KnihyKnihyKnihyKnihy

Možnost zakoupení knih na Obecním úřadě Mořice
kniha Mořice na Hané 200 Kč
kniha Mořice DRUHÉ OHLÉDNUTÍ 220 Kč