Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10
Veřejné zasedání zastupitelstva
11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Hlášení místního rozhlasu

Hlášení místního rozhlasu


bře 24 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Informace

Autor: Klára Fidrová

  1. Vláda České republiky prodloužila omezení pohybu osob a další opatření proti šíření koronaviru prozatím do 1. dubna (6.00 hodin).  Lidé starší 65 let budou mít od středy 25. března pro nákupy ve větších obchodech s potravinami a drogerií vyhrazený čas od 08.00 do 10.00 hodin. Pro malé obchody byla vyhrazená nákupní doba pro seniory zrušena, což platí i pro obchod v naší obci.
  2.  Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje se sídlem v Olomouci doporučuje všem osobám nacházejícím se na území Olomouckého kraje, aby si pro vlastí potřebu vedli záznamy o svém pohybu na veřejných místech, zejména, aby si zapisovaly veškerá setkání s ostatními osobami. Tyto soukromé záznamy by měly obsahovat: datum, čas a délku kontaktu s jinými osobami; místo, kde ke kontaktu došlo; osoby, které byly kontaktu přítomny; informace o tom, kdy došlo ke změně zdravotního stavu; datum, kdy byla změna zdravotního stavu konzultována po telefonu s lékařem; popř. použité ochranné pomůcky při kontaktu s jinými osobami. Tyto záznamy KHS doporučuje uchovávat alespoň po dobu 20 dnů zpětně. Při důsledném zápisu bude v případě prokázání nákazy onemocněním COVID-19 u takovéto osoby možné ze strany KHS přesněji a rychleji dohledávat možné další nakažené osoby. Zamezení šíření onemocnění COVID-19 tak bude efektivnější. Záznamy KHS nezasílat, údaje by byly KHS telefonicky sděleny pouze na vyžádání, tedy v případě, kdy by tyto osoby byly ze strany KHS osloveny z důvodu zjišťování možných kontaktů.
  3.  Doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR k používání některých ochranných prostředků v souvislosti s ochranou před nákazou a šířením COVID - 19 ​ Pravidelně a důkladně si umývejte a desinfikujte ruce prostředky na bázi alkoholu. ​ Nedotýkejte se očí, nosu a pusy. ​ Pokud kýcháte nebo kašlete, vždy do jednorázového kapesníku, který následně zahoďte. Pokud kapesník nemáte, použijte alespoň rukáv. ​ Dodržujte minimální vzdálenost osob na veřejnosti, alespoň 1 m. ​ Používání roušek je důležité preventivní opatření, které pomáhá omezit šíření nákazy COVID – 19. Přesto pouhé používání roušky bez dalších opatření je nedostatečné a musí být toto opatření kombinováno s dostatečnou hygienou a častým mytím rukou. ​ Nošení roušek může podporovat falešný pocit bezpečí, proto nezapomínejte na hygienu rukou! ​ Po použití je nutné bavlněnou roušku sterilovat, aby bylo možno ji znovu použít. ​ Doporučuje se vyvařit ve vodě v hrnci na sporáku, cca 5 minut při varu. Po vyvaření pak suchou roušku ještě důkladně vyžehlete na maximální teplotu. 4. Opatření přijatá Finančním úřadem pro Olomoucký kraj s ohledem na aktuální situaci v České republice v souvislosti s epidemií COVID-19 Od 16. března 2020 byla přijata tato opatření: Budovy Finančního úřadu pro Olomoucký kraj a jeho územních pracovišť se pro veřejnost uzavírají. Zajištěn bude pouze provoz podatelen, a to ve dnech pondělí a středa v době od 8:00 do 11:00 hodin. Finanční správa zřídila pro poskytování informací k aktuální situaci infolinku na telefonním čísle + 420 224 041 111, která bude v provozu v pracovních dnech v době od 9:00 do 17:00 hodin. Daňová podání a jiná podání lze učinit elektronicky bez nutnosti návštěvy finančního úřadu. Podání však musí být autorizováno prostřednictvím kvalifikovaného prostředku (např. datové schránky, uznávaného elektronického podpisu). Ten, kdo není schopen učinit podání elektronicky a obává se osobní návštěvy úřadu, může tak učinit prostřednictvím poštovní zásilky. V tomto případě není nutné zaslat zásilku doporučeně, a tudíž je možné využít i poštovní schránku bez nutnosti navštívit pobočku pošty.

bře 18 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Upozornění občanům - na povinnost nošení roušek

Autor: Klára Fidrová

Opakovaně žádáme občany, aby omezili pohyb po obci na nejtnutnější  potřeby spojené s nákupem potravin. Dbejte osobní hygieny, často si myjte ruce, pravidelně pijte, užívejte vitamíny. Omezte osobní kontakt s ostatními občany.

Hejtman Olomouckého kraje nařizuje zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob na území bez ochranných prostředků dýchacích cest (roušky, respirátory, šátky, šály a obdobné tkaniny) počínaje dnem 18.3.2020 od 12:00 hodin do odvolání, nejdéle však po dobu trvání krizového stavu více informací na úřední desce obce Mořice.

Obec Mořice zajistila plátno ze 100% bavlny  na šití roušek. Ve čtvrtek ráno začneme roušky šít. Kdo nemá možnost opatřit si roušku ať nahlásí požadavek na telefonní číslo 792 308 096 nebo 774 431 136.

Hledáme dobrovolníky na šití roušek se šicím strojem, sraz ve čtvrtek 19.3.2020 v 8 hodin u hasičárny.

Děkujeme že chráníte zdraví své i svých blízkých a nepodceňujete ohrožení koronavirem.


bře 18 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Lékárna Medica Němčice nad Hanou - upraven provoz

Autor: Klára Fidrová

Lékárna Medica Němčice nad Hanou oznamuje, že z důvodu mimořádných událostí je upraven provoz lékárny od 8 do 16 hod. s polední přestávkou od 12 do 12:30. V sobotu zůstává otevřeno od 8 do 11 hod. Dále žádáme občany  o telefonování do lékárny jen v nutných případech a z důvodu uzavření spořitelny a nemožnosti rozměnit peníze preferujeme platbu kartou. Děkujeme za pochopení. Dezinfekční přípravky a rušky stále nejsou k dispozici.


bře 16 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Diabetologická ambulance v Němčicích nad Hanou - ošetření akutních případů

Autor: Klára Fidrová

Diabetologická ambulace - MUDr. Vykoupilová oznamuje, že bude ošetřovat jen akutní stavy a recepty vystavovat jen po telefonické dohodě.


bře 16 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Lékárna Medica Němčice nad Hanou - upraven provoz

Autor: Klára Fidrová

Lékárna Medica Němčice nad Hanou oznamuje že z důvodu mimořádných událostí je upraven provoz lékárny od 8 do 16 hod. Děkujeme za pochopení.


bře 16 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Interní ambulance Němčice nad Hanou -uzavření

Autor: Klára Fidrová

Interní ambulance v Němčicích nad Hanou z důvodu karantény do odvolání neordinuje. Děkujeme za pochopení.


bře 16 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

MUDr. Korbélyi

Autor: Klára Fidrová

Praktický lékař MUDr. Korbélyi v Němčicích nad Hanou oznamuje, že ve středu 18.3.2020 a ve čtvrtek 19.3.2020 neordinuje. Děkujeme za pochopení.


bře 16 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Lékárna Medica Němčice nad Hanou nemá hygienické prostředky

Autor: Klára Fidrová

Lékárna Medica Němčice nad Hanou informuje, že dezinfekční gely, roušky, rukavice, antibakteriální mýdla, peroxid a teploměry do odvolání nemá.


bře 12 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Prodej přísady - Vrchoslavice

Autor: Klára Fidrová

Paní Balejová z Vrchoslavic oznamuje, že zahájila prodej přísady např. saláty, kedlubny a další.


bře 12 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Zrušení představení Světáci - Městys Tištín

Autor: Klára Fidrová

Městys Tištín oznamuje, že připravované představení Světáci, které se mělo konat 15.3., je z důvodu rušení kulturních akcí z důvodu šíření koronaviru, také zrušeno. Děkujeme za pochopení.