Aktuality


Sobota 2012 opět s kapkami deště

Sobota Revival festival Mořice 2012Guns N' Roses startovali na čas. Po ranním dešťovém přídavku nesměle prokukovalo slunce. Lidu na place a v areálu poskrovnu. Ovšem na Scorpiony už paří pár lidí, stany se postupně plní. Když v půl šesté končili, občas vykouklo sluníčko, bohužel ne na dlouho.

Bon Jovi revival startoval po šesté hodině odpolední. Do té doby to byl standardní poslech co se týče hlasitosti. Na Bon Jovi to zvukař pořádně ohulil. Až moc, asi chtěl vyhnat spáče ze stanů. Taneční plac se začal naplňovat, přeci jen zazněly songy známější, hrávanější v rádiích a lidi je znají, i když třeba ani nejsou fanoušci kapely.

V půl osmé se rozpršelo a nastoupil Citron revival, alias Pantock. Kapela je to zábavová, mají toho nastudovaného víc, takže se v Citron bloku mihl třeba kousek od Dogy - Nejsi jediná.

Ovšem tato kapela nám díky svému širšímu zaměření vytrhla trn z paty a nahradila omluvené Iné Kafe. Takže v 20.45 se mohl parket zaposlouchat do hitů skupiny Kabát. No a lid festivalový si pěkně trsal a možná si ani neuvědomil, že Pantock šáhnul i pro jiné osvědčené hity, ke Svařáku od Harleju a Ráno od nedojetých Iné kafe.

Po desáté hodině nastoupili Led Zeppelin, kvalitní podání a tadle poslechovka nechala odpočnout parket na půlnoční nářez od Teamu. Dobré podání hopsavých hitovek - tak to má být na závěr. Trsalo se do jedné hodiny ranní.

Takže to byl 12. ročník Revival festivalu Mořice a bohužel opět snad už od roku 2007 s docela vydatným deštěm. Pořadatelé se s tím naučili pracovat, návštěvníci také, holínky sice nejsou potřeba, jako na jiných polních festivalech, ale bíle barelíny, které měli některá děvčata, to do Mořic asi není to pravé ořechové.

Nějaké pivo Zubr se vypilo, fronty nebyly, takže díky za návštěvu.

Fotografie

http://revivalfestivalmorice.rajce.idnes.cz/Revival_Festival_Morice_2012_foto_JirkaP

Videa a fotky budou doplněny postupně, tak sledujte web.

VideaPřípravy areálu v plném proudu

Ve čtvrtek již byly byla většina stanů proti slunci, děšti nachystána. Více se přidalo pro stanaře, motorkáře na koupališti. Kapacity je dosti. Ještě přibudou občerstvovací stánky. Při výstavbě se zkušebně narazil jeden sud a spokojenost nejvyšší s kvalitou přerovského piva.

 

Hlavní stanStany koupaliště 2012

Stánky občerstvovací 2012Počasí, počasí, počasí

Je sobota 26.5.2012, dnes by se zřejmě konal Revival festival Mořice pokud by se dodržela linie konání posledního týdnu v květnu a mělo pršet. Ale ono neprší, venku azuro, teplota velmi příjemná, žádný krutý pařák, který pivo mění v nepitelné čaje. No co už, leda doufat, že ta příroda není tak zlomyslná a na 8. a 9. června nepřipraví obvyklý dešťový náděl. Pokud ano, příští rok budem požadovat sponzorství od zemědělců, kterým jistě květnový déšť chybí a přesunem to zpět na květen ;)Pivo na Revival festivalu Mořice 2012

Pivovar ZubrPivní znalci i neznalci každoročně oceňovali, že si na Revival festivalu Mořice mohli vybrat to své. Ať už europivo, či lokální kvalitu z pivovaru Přerov či Vyškov. Letos v roce 2012 tomu bude jinak, na festivalu bude k dostání pouze přerovské pivo Zubr. Za sebe můžu říct - dobrá volba a děkujeme pivovaru za podporu festivalu. Toto pivo má v regionu hluboké kořeny, dříve bývalo v každé druhé hospodě a chutnalo. Žel zástupci europiv s naditými šrajtoflemi postupně tuto značku z místních hospůdek vytěsnili. Znalci tak můžou potvrdit, že kdo chce na Zubra, tak má šanci leda v Němčicích u Péráka, či Zátiší a abych nezapomněl - koupaliště Stříbrnice. A přispět můžete i Vy v diskusi, kde ještě v okolí Zubra točí.