Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26 27 28 29
Pálení čarodějnic
30
Galakoncert baroka J. Svěcený
1
2
Zasedání zastupitelstva obce č. 3/2022
3 4 5
Sběr nebezpečného a velkoobjemového odpadu a elektroodpadu 2022
6 7 8
9 10 11 12 13 14
Jarní brigáda 2022
15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4
Revival festival 2022
5
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Shrnutí zastupitelstva 10. 3. 2021

Shrnutí zastupitelstva 10. 3. 2021Datum konání:
13.3.2021
  • Byl schválen pronájem nebytových prostor (komora) na zámku
  • Zelenou dostaly pachtovní smlouvy na další pozemky obce
  • Kladné stanovisko získal záměr umístění Z-BOXU v obci
  • Pozemky pro chodníky u zámku budou vykoupeny do vlastnictví obce
  • Projednáno bylo vyřazení starého majetku
  • Závěr zasedání patřil tradičně zprávě starosty

Zpráva starosty

Celé období od posledního zasedání zastupitelstva 16. prosince se nese v duchu zpřísňujících se pandemických opatření. Živý Betlém, ples, karneval ani tříkrálová sbírka se nekonali. Tříkrálová sbírka proběhla letos na obecním úřadě a online. Od začátku března probíhá aktivita Ukliďme přírodu! Od 27. 3. začíná Sčítání lidu, domů a bytů. Veškeré informace najdete na webu obce, případně na úřední desce. Obecní úřad dále pomáhá seniorům s registrací k očkování. Pro všechny občany mám k dispozici dezinfekci, a rádi pomůžeme řešit aktuální životní situace.

Zimní měsíce patřily přípravě projektů a žádostí o dotace. Obec má podanou žádost na Olomoucký kraj na rekonstrukci chodníků Malá strana u zámku, dále na Revival festival. Do Operačního programu životního prostředí byla podána žádost na výměnu nepropustných ploch za propustné. Na Státní fond dopravní infrastruktury byla podána žádost o dotaci na akci Zvýšení bezpečnosti pěší dopravy plochy podél silnice I/47 a II/433. Dokončují se přípravné práce na projektu Další opravy MŠ, který by měl školce přinést už finální úpravy. V brzké době bude podána žádost o dotaci na Ministerstvo financí, čekáme na vyhlášení výzvy. Od prosince je podaná žádost o dotaci na víceúčelové hřiště na Ministerstvu místního rozvoje. Výběrové řízení na zhotovitele akce Přestavba bývalé ZŠ Mořice na byty bude vyhlášeno tento týden, vše je již připraveno, administrace se protáhla ze strany poskytovatele dotace. Výběrové řízení na biokoridor ÚSES se schvaluje aktuálně u poskytovatele dotace. Pracujeme na doplnění andílků na kostel sv. Martina, aby byl soubor soch znovu kompletní.

Na obecním úřadě lze nově platit kartou. Finalizujeme opravu prostor pro obecní archiv, proběhla rekonstrukce elektřiny, malby a nové podlahy. Je hotova rekonstrukce elektřiny v obecních dílnách. Brzy bude provedena kolaudace stavebních úprav MŠ z roku 2018. Je provedena kolaudace chodníku sever, dokončuje se kolaudace rekonstrukce osvětlení a rozhlasu. V uplynulém období zasedal finanční výbor. Zaměstnanci obce se řádně v zimním období starali o chodníky a patří jim za to poděkování. Rovněž děkuji všem, kteří se podíleli na natáčení pořadu Náš venkov v naší obci, který byl vysílán na ČT 2. Z dlouhého desetihodinového natáčení bylo pár desítek minut, a tak při střihu vypadlo poděkování spolkům za jejich práci a činnost, předně hasičům, kteří jsou v obci téměř u veškerého dění.

Bylo vydáno kladné rozhodnutí ohledně umístění tří zákazových značek u obslužných komunikací, je požádáno o značku pozor děti u sokolovny a zákaz stání u křižovatky na silnici II/433 směrem na Němčice nad Hanou.