Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12
Stanování pro děti a rodiče 2024
13
Stanování pro děti a rodiče 2024
14
Stanování pro děti a rodiče 2024
15 16 17 18 19 20
Rytířské hry 2024
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3
Mořice run 2024
4
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Shrnutí zastupitelstva 15. 5. 2023

Shrnutí zastupitelstva 15. 5. 2023Datum konání:
17.5.2023
  • slib zastupitele složil nový člen zastupitelstva Petr Vozihnoj
  • zastupitelstvo projednalo pozemky, obec koupí podíly pozemků, které nyní spoluvlastní, rovněž bylo schváleno zřízení věcného břemene vedení elektřiny, pachty a odkupy nepotřebných částí pozemků
  • projednán a přijat byl závěrečný účet a účetní závěrky obce i MŠ za rok 2022
  • zelenou dostal zápis do kroniky za loňský rok, vznik kavárny na zámku, smlouva na dotaci pořízení popelnic na tříděný odpad do každého domu

Zpráva starosty

Tři měsíce od posledního zasedání zastupitelstva uplynuly. Dokončeno je víceúčelové hřiště, nyní se připravuje jeho budoucí provoz. Probíhají práce na akci výměna nepropustných ploch za propustné. Připravuje se výměna lamp veřejného osvětlení za LED, smlouva již byla podepsána. Mateřská škola má navýšenou kapacitu ze 40 na 55 dětí od nového školního roku, 65 strávníků ve výdejně stravy, začínali jsme před třemi lety na počtu 19 dětí v MŠ. Dojednáváme bezúplatný převod pozemků od Olomouckého kraje na území naší obce, jde o pozemky pod chodníky, vjezdy, sjezdy místních komunikací a přísilniční zeleň. Proběhl audit hospodaření obce s výsledkem bez výhrad. Podařilo se zajistit do školky nová trika s logem, děkujeme sponzorovi firmě Ptáček PS. Máme vysázené v obci nové trvalky i letničky.

Jaro jsme zahájili akcí Ukliďme Česko, dobrovolníci uklízeli katastr naší obce. Dále SDH uspořádalo Velikonoční výstavu a později hasičské závody. V dubnu se konala beseda pro seniory o možnostech dotace a příspěvku na bydlení, cestovatel přednesl své poznatky z cest. V dubnu se konalo i Pálení čarodějnic a stavění máje. Na Den vítězství starosta s místostarostou uctili památku u pomníku padlých a na hřbitově u hrobu padlého vojáka. Minulý víkend proběhlo vítání občánků, celkem se přivítaly 3 děti. Dík patří všem, kteří se zapojili a pomohli dobrému životu v naší obci!

 

Odkaz na video YouTube