Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 30
Drakiáda 2022
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Shrnutí zastupitelstva 2. 6. 2021

Shrnutí zastupitelstva 2. 6. 2021Datum konání:
6.6.2021
  • Byl schválen prodej části pozemku (travnatého pásu) za humny, dojde zde k výstavbě nového domu na blízkých pozemcích.
  • Do konce června bude hotova první etapa výstavby víceúčelového hřiště. Brzy se jistě podaří získat finance na druhou etapu stavby a hřiště bude dokončeno.
  • Byla vybrána firma na přestavbu bývalé ZŠ Mořice na byty. Brzy stavba začne po schválení a podpisu smlouvy.
  • Obec získala dotaci 450 tisíc na chodníky a vjezdy Malá strana u zámku, během letoška bude akci realizovat.
  • Hasiči získali od Olomouckého kraje dotaci 6 tisíc na obleky pro práci s nebezpečným hmyzem.

Zpráva starosty

V době od minulého veřejného zasedání dne 14. dubna 2021 se událo několik věcí. Proběhlo dotazníkové šetření mezi domácnostmi v rámci přípravy koncepce rozvoje obce 2021+, děkuji všem občanům, kteří se zapojili, aktuálně probíhá vyhodnocení dotazníků. Do koncepce se zapojily i děti v mateřské škole, které kreslily, jak by si představovali změny v naší obci. U hospůdky stojí Z-BOX a je plně funkční a využívaný. Noví nájemci obchodu započali s přípravami na jeho otevření, nyní vybavují prostor regály. Proběhla změna svozové firmy, pilotní svoz na konci května byl úspěšný. Ve schránkách a na webu obce jste si mohli přečíst nové číslo Mořického občasníku. Naše obec se už téměř definitivně stala obcí bez nadzemních kabelů, zbývá uložit do země jeden kabel veřejného rozhlasu, následně bude opět rozhlas plně funkční ve všech částech obce. Za nefunkčnost se z důvodu rekonstrukce vedení omlouváme.
 
Proběhla výsadba 75 stromů v obci, z většiny je financovaná dotací ve výši 250 tisíc korun z Národního programu životního prostředí. Vysazeno bylo podél obecních cest i 30 hrušní. Je třeba ocenit dobrou práci a nasazení obecních zaměstnanců při sázení stromů. Obec vysázela spolu s MŠ Mořice na obecní budovy celkem 160 muškátů, postupně každý rok dokupujeme další truhlíky. Máme vysety letničky z přímého výsevu u křižovatky a na Zahradě pěti smyslů, snad brzy vzejdou a pokvetou. Proběhla za pomoci občanů brigáda na sečení Mokroše a okolí, děkujeme všem, kteří se zapojili. Do konce dubna probíhala aktivita Ukliďme přírodu, dík patří všem zapojeným dětem. Starosta s místostarostou uctili Den vítězství 8. května položením kytice k pomníku a na hrob padlého vojína, rozhlasem hrála dobová hudba. Den matek jsme oslavili pomocí rozhlasu rovněž a zaposlouchali se do písní a básniček od dětí ze školky. Po dlouhé době se v obci konala svatba místních občanů.
 
Dvakrát se setkal kontrolní výbor. Obec obdržela kladné stanovisko k umístění značky pozor děti před budovu sokolovny, aby upozornila na děti u MŠ. Na vyjádření ke značce zákaz stání u křižovatky směr Němčice nad Hanou stále čekáme. Proběhlo jednání s vedením obvodního oddělení Policie ČR o možnosti umístit na vjezd do obce kamery, zatím je stanovisko kladné. Chceme chránit majetek a bezpečnost našich občanů, avšak legislativně toto není jednoduché. Stejně tak umístění radarů, aby došlo ke snižování rychlosti. Přestavba MŠ z roku 2018 obdržela tento týden kolaudační souhlas, budeme pokračovat získáním druhého souhlasu na etapu z roku 2020, aby mohlo dojít od září k navýšení kapacity školy. Na úřadě a na statku máme nové elektroměrové rozvaděče, obec postupně dává do pořádku revize elektrických zařízení. Je navázána spolupráce s novým předsedou družstva. Andílci se vrátily již na balustrádu kostela. V nadcházejícím období obec uspořádá kulturní akce, popřeje jubilantům a bude doufat, že se život i v naší obci vrátí k normálu.