Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11
Hodová zábava 2022
12
Hodový koncert 2022
13
Hodová neděle 2022
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25
Adventní jarmark
26
Adventní jarmark
27
Rozsvícení stromečku 2022
28
Začátek aktivity TJ SOKOL Zimní dny v pohybu
Zasedání zastupitelstva 2N
29 30 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Shrnutí zastupitelstva 5. 11. 2020

Shrnutí zastupitelstva 5. 11. 2020Datum konání:
8.11.2020
  • zastupitelstvo projednalo nájem bytu v přízemí zámku a vyhlásilo záměr pronajmout byt v I. patře zámku
  • byl schválen pacht pozemku p. č. 2013/2, ostatní záležitosti okolo prodeje pozemků zastupitelstvo tentokrát neschválilo, bylo schváleno nabytí pozemků do majetku obce
  • projednána jsou rozpočtová opatření
  • zastupitelé se zabývali problematikou výstavby velkého parkoviště před sokolovnou a projektem revitalizace návesní zeleně
  • závěr jednání patřil tradičně zprávě starosty, více viz níže

 

Zpráva starosty

V období od 9. září 2020 doposud se podařilo zahájit všechny tři stavby, které zastupitelstvo schválilo. Stavba Chodníky sever se blíží aktuálně do svého finále, chodník a vjezdy jsou téměř hotovy, do konce listopadu k nim přibude i parkoviště pro 7 automobilů. Na stavbě Stavební úpravy MŠ Mořice se rovněž finišuje, většina stropů je již nových, umývárna a schodiště jsou rozestavěné. Poslední etapa uložení kabelů veřejného osvětlení a rozhlasu je stále v realizaci, firma E.ON, která ukládá vedení NN, má delší termín pro realizaci stavby.

Probíhá příprava projektu Revitalizace nepropustných povrchů, v rámci kterého se projektuje přeměna betonových ploch na parkoviště a chodníky (u MŠ, naproti MŠ ulička, za obchodem, u točny, u hasičárny, u sokolovny a u garáží). V této věci proběhlo jednání s projektantem, jednáme dále s dotační agenturou. Projekt by měl být připraven k podání žádosti o dotaci do ledna. V září jsem se měl možnost účastnit Krajského setkání členů Sdružení místních samospráv České republiky. V sobotu 12. září proběhla akce Na bicyklech Němčickem, děkuji všem, kdo pomohli na stanovišti v Mořicích. Rovněž mikroregion Němčicko měl výjezd za inspirací a poznáním do Jeseníků. Setkal se kulturní výbor i komise rozvoje obce. Byla zahájena projektová příprava přeměny nebytových prostor v přízemí budovy č. p. 104 na bytové prostory.

Na začátku října proběhly krajské volby, děkuji volební komisi za zajištění zdárného průběhu voleb v režimu opatření proti šíření koronaviru. Poslední kulturní akce, kterou bylo možné uspořádat, byla Drakiáda 2. října. Byt v I. patře budovy pošty dostal nové topení a ohřev vody. Proběhla schůzka ohledně projektu na výstavbu nového víceúčelové hřiště a jednání nad tématem získání dotace z MMR ČR na tento záměr. Dne 6. října proběhl dílčí audit hospodaření, který by s kladným výsledkem, tedy bez výhrad, poděkování za vzornou práci patří paní hospodářce Fidrové. Připravuje se výběrové řízení na zhotovitele Přestavby bývalé ZŠ Mořice na byty, rovněž proběhlo první jednání nad financováním stavby. Obec dále jednala s majiteli mlýna a lidmi, kteří zařizují využití těchto prostor pro svatby a další akce, o možné spolupráci – například uspořádání některé z akcí ve mlýně.

Pokračuje snaha obsadit prostor bývalého obchodu novým nájemcem, několik možných nájemců si obchod prohlédlo. Předpokládám, že toto bude tématem příštího zasedání zastupitelstva. Dne 28. října uctil starosta s místostarostou u pomníku státní svátek vzniku ČSR a konce světové války. Naši zaměstnanci a někteří dobrovolníci se zapojili do podzimních prací na zeleni v obci, za což jim rovněž děkuji. V rámci nedokončené reklamace z roku 2017 u opěrné zdi na tenisovém kurtu probíhá aktuálně finalizace opravy, tedy vyřízení reklamace. Rovněž je jednáno ve věci legalizace cesty v hliníku, která je stále dočasnou stavbou, a proto není možné stavět garáže na pozemcích pro ně určených.

Aktuálně je v naší obci dle veřejných statistik ke včerejšímu dni (4. 11.) 7 nakažených osob koronavirem, obec nemá žádné informace o tom, kdo je nakažený. Stále platí, že Vám rádi poskytneme desinfekci, látkovou roušku, potřebným můžeme zajistit nákup či vyzvednutí léků v lékárně, lze donést knihy z knihovny atd. Úřad má omezené úřední hodiny - pouze v pondělí dopoledne, ve středu odpoledne.