Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Hlášení místního rozhlasu > Informace

Informace  1. Vláda České republiky prodloužila omezení pohybu osob a další opatření proti šíření koronaviru prozatím do 1. dubna (6.00 hodin).  Lidé starší 65 let budou mít od středy 25. března pro nákupy ve větších obchodech s potravinami a drogerií vyhrazený čas od 08.00 do 10.00 hodin. Pro malé obchody byla vyhrazená nákupní doba pro seniory zrušena, což platí i pro obchod v naší obci.
  2.  Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje se sídlem v Olomouci doporučuje všem osobám nacházejícím se na území Olomouckého kraje, aby si pro vlastí potřebu vedli záznamy o svém pohybu na veřejných místech, zejména, aby si zapisovaly veškerá setkání s ostatními osobami. Tyto soukromé záznamy by měly obsahovat: datum, čas a délku kontaktu s jinými osobami; místo, kde ke kontaktu došlo; osoby, které byly kontaktu přítomny; informace o tom, kdy došlo ke změně zdravotního stavu; datum, kdy byla změna zdravotního stavu konzultována po telefonu s lékařem; popř. použité ochranné pomůcky při kontaktu s jinými osobami. Tyto záznamy KHS doporučuje uchovávat alespoň po dobu 20 dnů zpětně. Při důsledném zápisu bude v případě prokázání nákazy onemocněním COVID-19 u takovéto osoby možné ze strany KHS přesněji a rychleji dohledávat možné další nakažené osoby. Zamezení šíření onemocnění COVID-19 tak bude efektivnější. Záznamy KHS nezasílat, údaje by byly KHS telefonicky sděleny pouze na vyžádání, tedy v případě, kdy by tyto osoby byly ze strany KHS osloveny z důvodu zjišťování možných kontaktů.
  3.  Doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR k používání některých ochranných prostředků v souvislosti s ochranou před nákazou a šířením COVID - 19 ​ Pravidelně a důkladně si umývejte a desinfikujte ruce prostředky na bázi alkoholu. ​ Nedotýkejte se očí, nosu a pusy. ​ Pokud kýcháte nebo kašlete, vždy do jednorázového kapesníku, který následně zahoďte. Pokud kapesník nemáte, použijte alespoň rukáv. ​ Dodržujte minimální vzdálenost osob na veřejnosti, alespoň 1 m. ​ Používání roušek je důležité preventivní opatření, které pomáhá omezit šíření nákazy COVID – 19. Přesto pouhé používání roušky bez dalších opatření je nedostatečné a musí být toto opatření kombinováno s dostatečnou hygienou a častým mytím rukou. ​ Nošení roušek může podporovat falešný pocit bezpečí, proto nezapomínejte na hygienu rukou! ​ Po použití je nutné bavlněnou roušku sterilovat, aby bylo možno ji znovu použít. ​ Doporučuje se vyvařit ve vodě v hrnci na sporáku, cca 5 minut při varu. Po vyvaření pak suchou roušku ještě důkladně vyžehlete na maximální teplotu. 4. Opatření přijatá Finančním úřadem pro Olomoucký kraj s ohledem na aktuální situaci v České republice v souvislosti s epidemií COVID-19 Od 16. března 2020 byla přijata tato opatření: Budovy Finančního úřadu pro Olomoucký kraj a jeho územních pracovišť se pro veřejnost uzavírají. Zajištěn bude pouze provoz podatelen, a to ve dnech pondělí a středa v době od 8:00 do 11:00 hodin. Finanční správa zřídila pro poskytování informací k aktuální situaci infolinku na telefonním čísle + 420 224 041 111, která bude v provozu v pracovních dnech v době od 9:00 do 17:00 hodin. Daňová podání a jiná podání lze učinit elektronicky bez nutnosti návštěvy finančního úřadu. Podání však musí být autorizováno prostřednictvím kvalifikovaného prostředku (např. datové schránky, uznávaného elektronického podpisu). Ten, kdo není schopen učinit podání elektronicky a obává se osobní návštěvy úřadu, může tak učinit prostřednictvím poštovní zásilky. V tomto případě není nutné zaslat zásilku doporučeně, a tudíž je možné využít i poštovní schránku bez nutnosti navštívit pobočku pošty.

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů